Věci zadarmo- Štědrost a konzumenství

Štědrost a konzumenství

 

 

Nedávno jsem dostal zajímavý dopis, na který si myslím, je třeba odpovědět.

Navíc je v něm o tom prosba. Přečtu ho.

 

„Vážený Sergeji Nikolajeviči, prosím Vás o zhodnocení nastalé situace, v záležitosti poskytování Vašich seminářů na internetu.

Založil jsem skupinu a orientoval jsem se na to, aby Vaše informace byly dostupné veřejnosti.

Ale to, že kompletní verze Vašich seminářů byly odstraněny, mnoho lidi nepochopilo. Zdálo se mi, že Vaše informace jsou stejně důležité pro ty, kteří si nemohou seminář zaplatit nebo koupit. Řídil jsem se tímto názorem, a proto dával všechno a všem zadarmo. Prosím Vás, pomozte mi, protože se cítím odpovědným za tyto lidi.

Většina nedokáže pochopit pravý motiv odstraněných celých seminářů a jejich agrese exponenciálně roste. Jen vy to můžete zastavit. Já však nejsem schopen lidem správně vysvětlit pravdu.

Prosím Vás, jestli se Vám naskytne možnost, veřejně vyjádřete Vás názor na jednom z Vašich seminářů nebo na Vaší stránce, abych mohl Vaše slova předat dál.“

 

Myslím, že se málo kdo zamyslel o tom, že je základní potravou chuďasů chléb. A chléb není nikdy zadarmo. Bez ohledu na to, jak těžko by bylo, každý člověk musí si vydělat na chleba – to je zákon života. V kritických podmínkách, když jsou povodně, zemětřesení, chléb se rozděluje zadarmo. V kritických momentech člověk potřebuje dostat, jako dítě, které něco dostává, co by potom mělo vrátit. Ten, který trvá na tomto neplaceném dostávání je člověk, který trvá na neplaceném jednostranném mechanismu.

Člověk potřebuje dostávat, potřebuje i dávat. Člověk oceňuje jen to, co vydělal a odpracoval. Když člověk dostal služby zadarmo, on je nikdy necenil, necení a nikdy je cenit nebude. Tento zákon je všeobecně známý.

Moje knihy jsou prakticky nejlevnější ze všech, které se prodávají. Já jsem záměrně nezvyšoval cenu knih, aby se lidé mohli seznámit s mojí informací.

Co se týká videozáznamů.

Chudí lidé, zpravidla, nemají peníze ani na počítač, ani nemohou platit měsíční internet. Oni čtou knihy. Teď existuje možnost si koupit knihy přes internetové obchody a knihkupectví a jejich cena je minimální.

Co se týče videozáznamů.

Nyní existují internetové obchody. Cena mého videa, v porovnání s druhými, je opět minimální.

Člověk musí přijímat informaci s touhou. Nesmíme krmit toho, kdo je už sytý.

Aby si člověk cenil informaci, kterou obdrží, musí ji zaplatit. To je nepochybné a dokázané zkušenostmi.

Existuje kategorie lidí, je jich ale relativně málo, kteří nemají možnost ani prostředky, aby si koupili, například, jeden seminář. Myslel jsem na to, že se muže v internetovém obchodě udělat pro osoby s omezenými finančními prostředky možnost stahování určitého množství seminářů za cenu dvakrát nebo třikrát nižší než obvyklou.

Možná to má smysl, ale my jsme měli na stránkách anketu s touto otázkou, ale nějaké větší odezvy jsme se nedočkali. Možná to má přece jen smysl.

 Co se se týká reklamy mých informací. Mnozí si přejí pomáhat druhým a šíří moje semináře na různých webových stránkách. I tady vzniká zajímavý obraz. Já chci pomoci druhému, ale mu nabízím v podstatě „ukradené“. Jestli si přejete pomoci šířit mé informace, sdělte odkaz na mé webové stránky a uvědomte všechny, že existuje internetový obchod.

 Jestli si přejete druhé přesvědčit, že se moje knihy a videonahrávky seminářů mohou číst a sledovat, prosím nahrajte sami sebe na video a umístěte ho na YouTube. Vyprávějte všem svoje životní zkušenosti. Řekněte, jak vám to vše pomohlo.

Zatím si ale všímám opačného efektu. Poslední dva roky se velmi šířily mé videonahrávky po internetu, ale počet prodaných knih v posledním roce 2011 byl dvakrát-třikrát menší než v roce 2010. Počet prodaných knih v roce 2012 je ještě menší než v roce 2011. Proto jsem nezaznamenal větší popularitu knih. Právě chudí lidé knihy kupují.

Takže mluvit o tom, že lidé velmi potřebují moji informaci podle analýzy faktů, je složitý. Ale já vím, že moje informace jsou potřebné pro lidí, vím také, že tato informace bude vyžádána v mnohem větším měřítku, a proto nadále pracuji a posledních deset let pracují s velkým přetížením.

Ale každá práce – a svou práci považují za velmi těžkou – vím o čem mluvím – si zasluhuje odměnu. A proto, když jsem otevřel internetový obchod a lidé si vytrvale stahují pirátské videonahrávky, stahují informace z pirátských stránek, pokládám, že to není korektní ani vůči mně, ani vůči informaci.

Mimochodem, jsem vděčný mnohým lidem, kteří si někde stáhli mé videonahrávky a potom mi posílají peníze. Takových je relativně mnoho a vidím, že každý platí, kolik může. 7:01 Například v srpnu tohoto roku mě potěšil převod za video 0,5 rublu. To znamená, že někdo poslal jen 50 kopejek (haléřů), ale přece jen zaplatil. Asi jen na tolik ocenil kvalitu semináře…

Ale já si přeji mluvit o tomto: Jaká je příčina hněvu mnohých lidí? Velmi často mi dříve psali vzkazy a dotazy, teď popravdě méně: „Proč si berete peníze?“ „Jaké máte právo?“ „Bůh Vám dal tyto informace.“

Bůh dává všechno i kus chleba taky. Vše je buď povoleno, nebo není povoleno shůry.

Tak, proč bylo tolik mnoho výhrad vůči mně, i proč ani jednou jsem neslyšel, aby tyto výhrady byly mířené, například, vůči takovým lidem jako léčitel Grabovoj nebo někomu jinému.

Pro sebe jsem tento fenomén pojmenoval „efekt Grabového“. Konzultaci má za deset tisíc dolarů. Pokud je konzultace u pacienta doma, pak je to dvacet tisíc dolarů. Za účast v jeho straně či v jeho skupině žadatel zaplatí devětatřicet tisíc rublů a jeho obdivovatelů bylo asi milión.

Za vzkříšení lidí, za údajné vzkříšení, taktéž požaduje ohromné peníze. Nikdy však nebylo žádných stížností. A tak jsem si pomyslel: „A proč je tolik výhrad vůči mně?“ A poté jsem přišel na to, o co jde.

Důvod je v tom, že lidé с modlářským, pohanským náhledém na svět, a takových je nyní většina – dnešní náboženství degraduje velmi rychle a viditelně, ale to už není křesťanství, spíš pseudo-křesťanství, které to zdůrazňuje – takže pohanský náhled na svět – to je vnímání světa prizmatem požitku.

Pohan nenávidí bolest i ztráty, ale miluje požitek, potěšení – uctívá požitek, ale k smrti se bojí bolesti a ztrát. Pohan proto zbožšťuje a má v oblibě toho, kdo ho klame. Uctívá jej a nikdy ho za nic nebude obviňovat. Pohan bude velké peníze platit šarlatánům a neodváží se je kritizovat, dokonce i potom co je podveden.

Nedávno jsem zažil velmi zajímavou situaci. Můj známý mi řekl: „Náš společný přítel koupil akcie MMM. Vysvětlil jsem mu: „Ty co, Lazareva nečteš? Přednášky nesleduješ?“ Ten mávl rukou: „Jaké přednášky! MMM dává měsíčně 40% divident.“ První měsíc a už 40 %!

Potom všechno zkrachovalo, jeho peníze propadly. A co on řekl? „Ne. Mavrodi je skvělý člověk. Chtěl vytvořit národní banku“.

Pomyslel jsem si, proč oběť brání svého lupiče? A pochopil jsem, že je to efekt Grabového. Protože co dělá zloděj, šarlatán, podvodník?

On nám slibuje štěstí – přidáte se ke mně a stanete se bohatí a šťastní. Uzdravíte se. Já vzkřísím vaše mrtvé děti. Dostanete všechno, co si jen přejete. Jen se ke mně přidejte!“

Jen pozitivní emoce. A když je člověk podveden, on si nepřeje zklamat se ani v sobě, ani ztratit tento požitek, kterému se klaněl. Pa tak pokračuje věřit šarlatánu. Proto šarlatáni jsou, budou a budou sbírat od lidí ohromné peníze a jich nebude nikdo kritizovat.

Moje informace je bolestivá. Když ke mně člověk přijde, já mu řeknu „Musíte dřít ne jeden rok ani dva roky, možná to bude deset let i více… Musíte se naučit překonávat bolest. Výsledky mohou být minimální. Výsledky mohou být minimální! Navíc, když se budete nespravedlivě chovat vůči sobě i druhým, mohou se vám ještě více zvětšit vaše problémy. Pokud vážně vyrazíte za láskou, potom teprve začne očistění vaší duše. A to je velmi bolestivý proces. Někdy trýznivý. Já však neznám jiné způsoby.“

A lidé podvědomě začnou hledat důvod, aby vyjádřili nespokojenost se mnou. Protože neslibuji „med a mléko“. Já neslibuji okamžitého uzdravení. Slibuji jen jedno: pokud budete žít v souladu se zákonem lásky a zákony Vesmíru, pak se budete dlouho a mučivě měnit a potom možná váš rozvoj a otevření příležitostí reálně umožní dostat to, co si přejete. Ale bez práce se to nepodaří.

O čem jsem ještě přemýšlel? Pro mne je velmi těžké pracovat s lidmi v sálu při přednášce. Přestal jsem s konzultacemi. Nyní vyvstává otázka ukončení i seminářů. Jak moc jsou moje knihy potřebné, je taktéž nejisté, jelikož se počet prodaných knih z nějakých důvodů náhle zmenšil.

Takže jsem si pokládal otázku, proč je tak těžké pracovat s posluchači v sálu? A odpověď na tuto otázku jsem našel v Praze. Ptali se mě, proč často umírají léčitelé od rakoviny, dříve tomu tak nebylo.

Odpověděl jsem, že jelikož léčitelé touží léčit jen tělo, slibují uzdravení od všech nemocí, avšak tělo je nemocné, aby se duše očistila. A já se snažím pomoci očistit duši. Tím se liším od léčitelů. Ale když sedí celý sál posluchačů… Tak léčitelé umírají proto, že je duše maximálně znečištěna. Proč je pro mě stálé těžší pracovat? Protože ziskuchtivost lidí roste každým rokem. Uctívání blahobytu, zříkání se lásky roste každým rokem.

 

I s posluchači v sálu je těžší pracovat. Když před tebou sedí sál posluchačů, kteří chtějí na tebe přehodit všechny své nemoci, to je potom problém, který tě stejně zasahuje.

Pomyslel jsem si: odkud se bere taková ziskuchtivost? A pak jsem pochopil. Už 2000 let náš učí tomu – přehodit své problémy na druhé. Posledních 2000 let existuje několik ostudných mylných představ.

Jedna z těch nejostudnějších mylných představ zní takto: „Ježíš převzal naše hříchy a nese je sám“. A všichni se pokouší napodobit Ježíše i věří, že když někdo přeje nám pomoct, musí vzít a naložit všechno na sebe, být přitom chudý, musí zemřít, musí se ukřižovat kvůli nám, a my potom budeme si dobře žit.

A toto kořistnické, pohanské, zištné schéma, které s křesťanstvím nemá vůbec nic společného, vítězí i dnes.

 Hříchy z druhého člověka odstranit nelze! Ale můžeme na sebe stáhnout nemoci od druhého člověka. Je možné na sebe stáhnout jeho neštěstí. To je možné. Ale hřích z druhého není možné odstranit!

 Protože, abychom to pochopili, potřebujeme se zamýšlet o tom, co je hřích? Hřích – to je ztráta jednoty s Bohem. Kdy se člověk odvrací od Boha? Když se zříká lásky, když zapomíná na Boha – to je hřích.

Hřích nás vede k spáchání amorálních činů, tedy k porušení přikázání. A teprve pak přicházejí nemoci, neštěstí nebo zločiny. Jedni agresi obrací proti sobě a propuknou u nich nemoci a neštěstí. Druzí agresi otočí proti druhým a začínají páchat zločiny.

14:46 Taktéž i Ježíš měl neúspěšné pokusy o uzdravení lidí. To vypovídá o tom, že nemohl vzít hříchy lidí na sebe – on pomáhal zbavit se hříchu, ale zištný, pohanský náhled lidí na svět, zcela převrátil tuto pravdu a zkreslil jí.

 Ve své rodné vesnici Ježíš nedokázal vyléčit nikoho, přesněji řečeno – jenom ojedinělé případy. Proč? Protože mu nevěřili. Lidé necítili lásku. Lidé se nechtěli měnit. Nebyli připraveni, a proto nebylo možné je vyléčit.

 Ale existuje ještě jeden neúspěšný aspekt léčení, o kterém málokdo přemýšlí. Pokud se člověk neuzdravil, to není tak zlé. Ale je mnohem horší, když se člověk uzdraví z nemoci, ale hřích v duši zůstane.

 A to se také stalo, o tom Ježíš mluvil, když léčil malomocné. Z deseti malomocných mu poděkoval pouze jeden. A devět z nich nepřišlo mu poděkovat.

Co je to vděčnost? To je určitý druh oběti. Oběť a vděčnost jdou společně s láskou. A pokud lidé nepřišli poděkovat za uzdravení, to znamená, že uvnitř zůstali zištnými. Láska v jejich duši se neobjevila, ale nemoc zmizela.

Znamená to uzdravení? Ne, to není uzdravení. A proto hřích ze sebe může odstranit jen člověk sám. Jemu se může v tom pomoci. Jestli člověk nechce milovat a uvnitř se zříká Boha, žádný hřích z něho nemůže být odstraněn.

Ale primitivní a naivní názor, že je možné odstranit hříchy a předat je druhému, a ten druhý přitom musí být chudý a za nás musí zemřít, vítězí do dnešního dne. A tak lidé shazují své hříchy na kněze a posléze začínají problémy v celé církvi, a také na lékaře…

Vzpomínám se, jak se v New Yorku jedna žena podivovala. Tři hodiny jsem se ji pokoušel přesvědčit, že se musí změnit. Ona se nechtěla měnit. Jen na konci překvapeně vykřikla: „Už tři hodiny na vás házím svoji agresi a vy ji nepřijímáte!“ Protože byla zvyklá, že psychoterapeut musí vzít její agresi za peníze, kněz musí vzít agresi za peníze, vždyť Ježíš také bral agresi lidí na sebe, převzal hříchy, nese je a očistil lidí od hříchů.

Ale to není léčení. Člověk se může očistit a uzdravit jen sám, když otočí svůj obličej k Bohu. Člověk se může očistit tehdy, když se nezříká lásky, když odolá životním pokušením a udržuje v duši lásku.

 Tady, kromě člověka samotného, nikdo jiný z něj hřích nemůže odstranit. Proto takové mylné představy, že někdo může nás hříchu zbavit, že se nakonec musíme ocitnout v ráji, že někdo musí pro nás zemřít, že hříchy mohou zmizet výměnou za peníze atd., to všechno vede k tomu, že my zištně, jakmile pomáhající člověk začal mluvit o Bohu, my ho onálepkujeme:

„Aha, ty mluvíš o Bohu, musíš být tedy chudý, musíš převzít naše hříchy, musíš zemřít za nás!“ Takže, lidé, kteří brání svůj zištný náhled na svět, lidé, kteří se nechtějí měnit, jsou nevyléčitelní!

Moje metoda, mluvil jsem o tom, a ještě jednou opakuji, moje metoda není vhodná pro lidi zištné, egoistické a nepoctivé. Člověk postrádající mravnost, který se nechce měnit, moje knihy je pro něj číst k ničemu. Možná, jen když onemocní, když začnou neštěstí, to bude první krok k pochopení toho, že život není uspořádán tak, jak ho on chce vidět.

Pokud se člověk reálně chce změnit, musí být připraven něco obětovat, protože kde je láska, tam je i oběť. Láska pomáhá dávat. A zištnost pomáhá brát.

Takže, když člověk krade… Měl jsem situaci, kdy žena stála před mými dveřmi, a prosila o konzultaci. Řekl jsem: „Tak dobře.“ A ona: „ Ale já nemám peníze na konzultaci. Já chci pouze sedět tady s lidmi, kteří čekají na konzultaci“. Řekl jsem: „Dobře, seďte a poslouchejte.“

Ona chvíli seděla, a potom přišla a řekla: „Víte, když jsem stála před dveřmi, bylo mi lépe.“

Každý člověk má… Má kniha je, dá se říct, o něco dražší než pecen chleba. Každý člověk má možnost shlédnout semináře. Aspoň jeden seminář měsíčně, alespoň jeden seminář za tři měsíce. Ale lidé, kteří jen četli moje knihy, se uzdravili, změnili svůj osud a dokázali to! To znamená, že to není o tom, aby se kvantita změnila v kvalitu.

U chamtivého člověka se kvantita nezmění v kvalitu. Pokud shlédnete všechny semináře, ale při tom budete hájit svoji zištnost, to je k ničemu, k vaší změně nedojde. Proto není třeba se orientovat na štědré rozdávání mé informace, ale na přípravu k tomu, abyste si přečetl mé knihy a změnil se!

Proto, jestli toužíte pomoci lidem, šiřte informaci, že existuje taková webová stránka, již několik měsíců také funguje internetový obchod – eshop.

Dejte peníze tomu, kdo nemá možnost si koupit seminář – ať shlédne poslední seminář. To bude dobročinnost. Ale kradená dobročinnost není dobročinnost.

Ještě jednou chci zdůraznit: já vidím, co se děje s člověkem, který říká jedno a dělá druhé. Vidím, jak zištný člověk, který se setkal s mou informací, se stává ještě zištnějším. Protože dochází ke zrychlení procesu.

Vysvětluji: Moje informace urychluje všechny procesy. Chamtivý člověk se stane ještě chamtivějším, pokud se nechce změnit: „Já to nechci.“

Já protestuji proti krádeži mé informace právě proto, že si nepřeji, aby lidé uškodili své duši.

Ještě jednou chci zopakovat, že se mnozí lidé chovají ušlechtile, a já jim pravidelně vyjadřují svou vděčnost! Pokud si někde stáhnou seminář, kolik mohou mi pošlou na účet, tak vlastně se mi snaží nějak odvděčit.

Mnozí nyní kupují přes internetový obchod knihy, video semináře, a při tom ještě se mi navíc odvděčují. To je jejich právo.

Jedno mohu říct: člověk, který chce pouze dostávat, a nechce dávat, je nevyléčitelný. Proto zdůrazňuji: snažím se vyjít vstříc. Pokouším se rozšířit možnosti, aby se lidé dostali k mým informacím.

Taktéž však vím, že hladového lze nakrmit, ale sytého je krmit zbytečné. Proto je nutné, aby existovala potřeba v mých seminářích, člověk musí mít potřebu v mých informacích.

Mnozí lidé si přečtou moje knihy a potom je odloží, ale teprve tehdy, když se v řadě za sebou na ně sesypou neštěstí a nemoci, vraceli se k nim a začínají jim rozumět.

Proto přečíst moji knihu, nebo shlédnout můj seminář nestačí, je třeba si přát změnit se, a právě toto mnohým lidem velmi a velmi chybí.

Proto si stále myslím, že mé informace nesmí v lidech umocňovat zištnost! Čím větší budou možnosti získat mé semináře zcela zadarmo, aniž by člověk zaplatil alespoň nějaké drobné, tím více se bude plodit ziskuchtivých lidi, protože mé informace vše urychlují, a já si nepřeji být za to odpovědný.

Proto trvám na tom, že chleba zadarmo být nemůže. Může být chléb levný, ale ne zadarmo!

Force majeure ještě nezačal! Až začne konec světa, potom můžeme hovořit o tom, že chléb může být zadarmo. Ale jde o to, že ten člověk, který se nechce předem změnit a připravovat se, tomu již chléb zadarmo nepomůže.

23:08 Věřím, že má informace je potřebná pro lidi. To za prvé. Za druhé: mnoho lidí o tom neví, a nevěnuje pozornost mým informacím. Aby dozráli, nestačí šířit informaci na internetu.

Pokud si přejete pomoci lidem, natočte o sobě film. Přesvědčujte lidi. Dělejte reklamu, informujte o mé oficiální webové stránce!

Mnozí mě oslovují, že chtějí pomoci lidem, ale my, takové makové, jsme je omezili.

Chcete-li pomoci, umístěte odkaz na mé webové stránky, informujte o internetovém obchodě, vyprávějte o mém výzkumu, umístěte zkušenosti lidí, kteří se změnili. Prosím, já budu velmi rád!

Pomozte druhým porozumět informaci. Ale ne prostě někde na netu zveřejnit mé vystoupení…

Věřím, že pokud opravdu toužíte pomoci lidem, je to třeba udělat správně – neškodit lidem, ale opravdu jim reálně pomáhat. Protože hlavní pomoc člověku není pomoc tělu, ani hlavě, to je pomoc jeho duši. Ale zištná pomoc duši není dobrá situace.

Proto, myslím, že nevyhnutelně nakonec dospějeme ke správnému pochopení. Protože každá víra, každé náboženství, bez obětavosti neexistuje.

A ten, kdo nechce obětovat, chce pouze dostávat, nikdy nepochopí to, o čem mluvím.

Doufám, že mi rozumíte!

 

Svůj hlas pro dabing , nám poskytl zpěvák a písničkář Tomáš Fürbacher.

Tímto mu děkujeme :-) 

Jeho tvorbu naleznete na stránkách https://www.aylan.cz/ " nebo na youtube.