Ják pracovat se systémem Sergeje Lazareva

 

První věc, kterou by začátečníci měli pochopit: nejedná se o ezoteriku v obvyklém slova smyslu, nejedná se o pohádky ani o fantazii. Toto jsou skutečné, praktické informace, se kterými je třeba pracovat. Vyžaduje to seriózní přístup a ochotu člověka k vlastní změně.

 

Ještě v první knize jsem napsal: pokud jste se nenaučili odpouštět, je lepší tuto knihu nečíst. Paradoxně, ale když se člověk začne s těmito informacemi seznamovat, dochází u něj k bezděčným změnám, které lze nazvat očistou. To jsou nepříjemnosti, problémy v osudu, také problémy se zdravím i charakterem. „Špína“ začíná vycházet z duše a lidé, kteří se teprve začínají seznamovat s informacemi, by o tom měli vědět. Pokud po přečtení knihy očekáváte, že se stane zdravým a bohatým, aniž byste cokoli udělali, ihned jí zavřete. Skutečné změny se dosahují tvrdou prací. Změna a očištění duše je poměrně mučivý proces, pokud však člověk skutečně jde tímto směrem, dokáže změnit svůj osud, charakter a pomoci svým dětem, vnoučatům, a dokonce i příbuzným.

 

Mnozí říkají: „Proč sledovat staré záznamy přednášek a seminářů? Podívám se na ty současné a okamžitě se uzdravím.“ Jde však o to, že to je rozvoj. Prvňáček chce se samozřejmě dostat na univerzitu, ale pokud se tam dostane hned po prvním ročníku základní školy, nebude mít ani školní ani vysokoškolské vzdělání. Jakákoli vážná informace je chápaná postupně, často bolestivě, těžce. Člověk se musí měnit v procesu osvojování informací. Proto všem radím: začněte postupně, krůček po krůčku, až přijde porozumění. Protože porozumění samo o sobě už uzdravuje, pochopení už mění člověka, jeho osud a charakter.

 

Nejprve tedy potřebujete elementární základní znalosti, které se mají uležet v hlavě, usadit se uvnitř a dát první impuls, a pak můžete postupně zvyšovat množství informací, rozvíjet své porozumění, svou připravenost ke změně, připravenost stát se jiným člověkem, s jiným charakterem a jiným osudem. Opakuji: proces je velmi vážný.