Zkušenosti s příznivci S.N. Lazareva online praxe v komunikační skupině Viber

 

 Co to je Viber?

 

Viber je Aplikace a umožňuje uživateli posílat zprávy, obrázky, videa a odesílat každému, kdo má nainstalovanou stejnou aplikaci.

 

Proč potřebuji Viber pro praxe?

 

Protože je to v této chvíli nejrychlejší komunikační nástroj. V rámci praxe můžeme např. vyladit problémy s připojením nebo cokoliv  jiného, co je urgentní. Po shlédnutí praxe můžeme společně ještě týden komunikovat na téma nebo se domlouvat na ideální čas skupinové praxe.

 

Zkušenosti ze skupinové praxe s pomocí Viber:

 

Dle mých zkušeností jsou online praxe velmi intenzivní. Doporučuji si najít v den praxe opravdu dostatek času (hodinku před) a po ukončení, pokud možno, ještě více klidné atmosféry. Připravte si “pohodičku”, požádejte rodinu, aby vám nechala prostor… Díky možnosti pracovat na dané praxi (připojovat se na stejné meditace) ještě dalších 7 dnů a ideálně ve skupině, se intenzita zesiluje a můžete zpracovávat každý den kousek po kousku nové vjemy. Četba knih je velmi samostatná práce a velmi důležitá, ale díky skupinové praxe přes Viber budete mít mnoho příležitostí nahlédnout a diskutovat k tématům, které nemáte možnost řešit pouze sami se sebou. Je to vždy krásná práce a čas strávený s přízněnými dušemi. Máme vždy 7 dnů virtuálně společné práce každý sám za sebe, ale taktéž na jemném poli s mnoha dalšími, se kterými sdílíme společně pocity na viberu.

Všichni zažíváme zajímavé příběhy

Jedna z praxí “příchod nové energie” jsem absolvovala 8.3.2020 - vzhledem k nastávající celosvětové krizi korona virusu byla praxe neuvěřitelně načasovaná a neříkám, že na krach může být kdokoliv připravený, ale určitě mi pomohla naše skupina příznivců SN Lazareva ze Srbska, kteří se naladili na přijímání této praxe po celou dobu dalších 10 dnů, a ještě dlouho poté jsem cítila, že jsem dostala od Boha krásný dar pocity Jednoty a sdílení právě v této době. A to byla moje velká zkušenost a vděčnost, že online praxe jsou skupinové

 

Viber pro mobil

 

Stáhněte si Viber pro typ vašeho mobilního operačního systému. Zásadně doporučuji instalovat aplikace z oficiálních obchodů – Google Play, Appstore apod.

 

Viber pro PC

 

Instalace Viberu pro PC je velmi prostá. Uživatelům stačí stáhnout potřebný soubor, nainstalovat jej a spojit program se svým účtem. Jelikož se Viber váže na mobilní číslo, uživatelé jej musí nejprve nainstalovat na svém chytrém telefonu a až poté účet využít i v PC verzi.

1) V prvním kroku si uživatelé musí stáhnout PC windows verzi programu Viber - https://www.viber.com/en/download/. Samotný program již češtinou pohodlně disponuje.

2) V dalším kroku již stačí potvrdit souhlas s instalací a zvolit Yes, při dotazu „Do you have Viber on your mobile phone?“ (přeloženo: Máte Viber instalován na svém mobilním telefonu?). Následně již stačí zadat telefonní číslo a vybrat správnou předvolbu (program by ji měl sám rozpoznat a správně nabídnout). Opět se opakuje SMS s aktivačním kódem, který uživatelé jednoduše přepíší do PC. Jakmile dojde k rozpoznání kódu, uživatelé již mohou PC verzi Viber bez omezení používat. Mohou tak psát zprávy, telefonovat, pořádat videohovory apod.