Orchidej

 
  • 1 z 3
 

Obraz posilující zvýšení životní energie.

 

S certifikátem a podpisem S.N.Lazareva.

  

Rozměr 75x75cm

 

Zvýšení lásky v duši

 

Kolekce podporující probuzení aktivní energie a aktivaci citů.

 

 Objednávejte na:http://www.lazarev-art.cz/orchidej/

 

9 000 Kč
Kategorie Limitované autorizované reprodukce na plátně
 

O OBRAZU

 

PRO ZVÝŠENÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

 

Filosofické úvahy o povaze lásky přivedly autora na myšlenku, aby se pokusil odhalit tuto představu prostřednictvím malebného obrazu tropického květu teplomilné orchideje. Kompozice obrazu „Orchidej“ je malířsky provedena ploše, protože technika naturalistického trojrozměrného zobrazení by přitahovala pozornost pouze ke kráse samotného květu, ale ne ke kráse smyslu, který je v obraze skryt. Stejně jako symbolisté ruské avantgardy se autor snaží zprostředkovat vlastnosti květu minimálními prostředky, ale zároveň ukázat jeho charakter a charakteristické rysy – jeho křehkost, exotickou krásu, smyslnost. Všechny tyto popisy orchidejí jsou podobné aspektům lidské lásky, ve které je místo pro vášeň, něhu i křehkost.

Kromě toho orchidej je rozmarnou květinou, zároveň však květinou s charakterem a při dobré péči vděčně kvetoucí. Jak se to podobá naší lásce…

Obraz „Orchidej“ nás vede k tomu, abychom obrátili náš pohled k lidem kolem nás, k našim blízkým, abychom ukazujíce jim naši dobrou mysl dostali v odpověď jejich vřelé city.